O nás

O nás

110. oddíl Jestřábi (lépe smečka vlčat) je chlapecký oddíl pro chlapce od 7 do 11 let. Do našeho oddílu rok od roku přicházejí nové a nové děti, které rozšiřují naše počty a pro které přizpůsobujeme program. Děti odrůstající z našeho oddílu předáváme dále do skautského oddílu na našem středisku Prosek, do oddílu Stowosm kde nachází nový program, který je dále rozvíjí.

Vedení našeho oddílu tvoří 4 vedoucích, kteří se starají o hladký chod oddílu, zajištěnost akcí a další servis.

Naše činnost se skládá z pravidelných každotýdenních schůzek a výprav které jsou zhruba jednou za měsíc (střídají se jednodenní a vícedenní). Vyvrcholením naší činnosti je letní tábor (prvních 14-17 dnů v červenci, pod stany, občas tee-pee, …).

Oddílové schůzky

Oddílové schůzky se konají každý čtvrtek (není-li řečeno jinak) od 16:30 do 18:30 v naší klubovně. S sebou je vhodné mít povinnou výbavu, přezuvky, kdo chce tak i “sváču”. Samozřejmě se chodí včas…

res_IMG_1372

Výpravy

Výprava je zpravidla každý měsíc. Střídají se nám víkendové a jednodenní. Na víkendové výpravy jezdíme pryč z Prahy a bydlíme v chalupě nebo v létě pod stanem. Jednodenní akce jsou většinou v sobotu na celý den. Zde jdeme na výstavu, do kina nebo na výlet.

Vybavením na výpravu se zabývá stránka vybavení. Ve stručnosti to je spacák, karimatka, pevná obuv a batoh. S výběrem vybavení vám rádi pomůžeme a doporučíme vhodnou prodejnu.

Výpravy pečlivě připravujeme včetně potřebného vybavení a jídla. Děti si tedy na výpravách nepotřebují nic kupovat, proto s sebou nepotřebují zbytečně moc peněz a zbytečnosti – vždy stačí doporučené vybavení na akci doplněné o vybavení doporučené na přihlášce. Za ztracené nebo poškozené věci neneseme zodpovědnost.

res_B220866

Praktické informace

Následující tvrzení je noční můrou každého vedoucího skautského oddílu… Občas si rodiče myslí, že skautský oddíl má podobný význam jako školní družina. Je to největší mýlka. Protože oddílová činnost nemá za cíl “zabavit” děti, (i když se dá říct, že je to “vedlejším produktem”, jelikož členy opravdu zabavujeme), ale jejím hlavním cílem je výchova všech členů. Důležitá je docházka, protože oddílová činnost je soustavnou výchovou.

12_2

Tábory

Tábor má pevný termín a každý rok se koná prvních 14-17 dní v červenci. Tábor je nejdůležitější akcí v celém roce. Všechen náš program tu vrcholí.

tabor